Kdo jsem

Přes den programátor a po večerech kutil - počítače a technika obecně mě baví a nepřestává zajímat. Už jako malý jsem z Merkuru a Lega stavěl věci, které se různě hýbaly a blikaly. Na Didaktiku M jsem vytvářel jednoduché prográmky a postupně jsem se učil programování na PC. Fascinovaly mě počítačové hry a byl jsem zvědavý, jak se vlastně dělají. Spolu s kamarády jsme zkoušeli tvořit hry a snaha byla nakonec úspěšná (alespoň v našem měřítku) - naše hra Tanky 2 se objevila na CD v časopisu Score (sice ji tam člověk musel pořádně hledat, ale byla tam).

S nástupem mobilů, které měly barevný displej a možnost spouštět Java aplikace jsem se začal věnovat programování v Javě. Pro tyto telefony jsem vytvořil několik her a aplikací. V soutěži Becherovka Game jsem se s RPG hrou Prokletí Becherova umístil na druhém místě.

Všechny hry si můžete prohlédnout v sekci muzeum.

V roce 2006 jsem začal v Praze studovat na ČVUT obor elektrotechnika a informatika, kde jsem vyráběl různá elektronická zařízení a nakonec jsem měl na toto téma i bakalářskou práci. Během studia jsem na zakázku naprogramoval několik mobilních her. Také jsem spolupracoval na mobilní a desktop aplikaci pro streamování videa z bezpečnostních kamer.

Ke konci studia jsem začal pracovat na projektu informačního systému pro callcentrum. Původně se mělo jednat o menší projekt v Javě, který se nakonec protáhl na téměř dva roky a vystřídalo se na něm přes deset programátorů.

Po krátké pauze jsem se věnoval PHP a Nette frameworku, který se stal mým oblíbeným nástrojem pro výrobu webů. Nejzajímavějším projektem v této oblasti je nástroj pro vytváření Facebook stránek Slytab.com.

Když Apple vydal SDK pro iPhone, začal jsem se zajímat o programování pro iOS. Nejdříve jako koníček, ale postupně se z toho stal můj hlavní zdroj příjmu. Aplikace, na kterých jsem spolupracoval jsou Lidové Noviny, MF DNES, Hospodářské Noviny a Týdeník Echo. Na AppStore je k nalezení i jedna moje "hobby" aplikace - InfoTabule.

V roce 2016 jsme s několika kamarády pronajali prostor v Praze a přestavěli ho na elektodílnu The Cave.


© Jindřich Doležy, 2014-2016 | RSS | CC BY-SA 3.0 | BTC 14ABuhZP7UnZQjwtyWrL19DUiof2jw5ykt